Kalkan'da Neler Yapılır

Kalkan'da Neler Yapılabilir

Kalkan ve Kaş çevresinde birbirinden farklı ve güzel aktivitelere katılarak tatilinizi daha unutulmaz hale getirebilirsiniz…

Dalış

Kaş ve Kalkan, Türkiye’nin ve dünyanın en gözde dalış noktalarının bulunduğu yerlerden sayılmaktadır. Sualtının büyülü dünyasını, discovery diving (deneme dalışı) ile keşfedebilir ya da profesyonel dalış eğitimlerinden faydalanarak alacağınız sertifikayla dalışlarınızı daha derinlerde sürdürebilirsiniz. Akdeniz’in inanılmaz su altı güzelliklerini ve turkuaz renkli denizin gizemli dünyasını keşfetmenin en harika yolunu mutlaka deneyin!

Yamaç Paraşütü

Işık Ülkesi Likya’nın gökyüzünde kuşlar gibi özgürce uçmak , yüzünüzde rüzgarın esintisini hissetmek, uçsuz bucaksız mavi-yeşili solumak ve adrenalini damarlarınızda hissetmek istiyorsanız bu aktiviteyi mutlaka denemelisiniz. Deneyimli bir pilot ile yapılan bu aktivite sizi bambaşka diyarlara götürecek.

Kekova Tekne Turu

Akdeniz’in batık şehri olarak bilinen Kekova, Kalkan’a geldiğinizde ilk ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır. Demre tarafında bulunan bu adaya ulaşım ise yalnızca teknelerle sağlanıyor. Kalkan’dan kalkan birçok tekne turu ile Kekova’ya ulaşabilirsiniz. Gittiğiniz zaman karşınızda göreceğiniz pırıl pırıl deniz için kendinizi hazırlayın. Batık kent olarak bilinen bu bölge, bir zamanlar dünyanın en önemli ticaret merkezlerinden biri olan ve şimdi antik kalıntılarını suya teslim etmiş önemli bir bölge.

Saklıkent Kanyonu

Saklıkent kanyonu Türkiye’nin en uzun kanyonu olarak bilinmektedir. Kalkan’a 30-40 dakika mesafedeki Saklıkent kanyonuna aracınızla ulaşabileceğiniz gibi Kalkan’daki günlük turlardan da faydalanabilirsiniz. En sıcak yaz günlerinde bile serin olan kanyonda keyifli bir yürüyüşün ardından, nehir kenarındaki restoranlarda alabalık ve diğer yöresel lezzetleri tadabilirsiniz… Kanyon yakınlarındaki, Likya medeniyetinin ilk başkentliğini yapmış Xanthos antik şehri de çevrede mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Li̇kya Yolunda Yürüyüş

Likya Yolu 3 bin yıllık eski bir ticaret yolu olup, toplam uzunluğu 509 kilometredir. Likya Yolu olarak adlandırılan bu yol Avrupa’daki en uzun 4 yürüyüş rotasından biri, dünyanın da en güzel 10 yürüyüş rotasından biri olarak kabul ediliyor. Likya Yolu Fethiye’den başlayarak Kaş’a kadar devam eder. Bu yolun rotasını yollardaki tabelalardan ve boyalı taşlardan takip edebilirsiniz.

Dağ Bi̇si̇kleti̇

Özgürlüğe pedal vurmanın dayanılmaz hazzını yaşamak için dağ bisikleti aktivitesi !! Toros’ların eteklerinde , deniz seviyesinden 1600 metre yükseklikte Akdeniz köylerinin ve nesli tükenmekte olan sedir ormanlarının arasından geçerek, şehrin stresinden uzaklaşabilirsiniz.

Gömbe Gezi̇si̇

Antalya’nın en meşhur ve en serin yaylalarından biri olan Gömbe Yaylası, Kalkan’a araç ile yaklaşık 1 saat mesafededir. Gömbe’ye yol boyunca kızılçam, sedir ve ardıç ağaçları ile sincapların rehberliğinde ulaşılıyor. Bir krater gölü olan Yeşilgöl’ün buz gibi suyunda yüzebilir, Akdağ’ın tepesinden 60 metre aşağı düşen Uçarsu Şelalesi’ne yürüyerek doğanın keyfini çıkarabilir, bu şahane doğada güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

ATV Turu

Patara Plajı’nın doğal güzelliklerini ATV üzerinde deneyimlemek, kum tepelerini keşfetmek için ATV turuna katılabilirsiniz.

Personal Data Processing Notice
XCREATE A RESERVATION
Dates Available
Entry Date:Release Date:
Payment Summary
  • Duration12 Night
  • Total Amount120.000 ₺
  • Electricity Fee-
  • Cleaning Fee3.000 ₺
  • Prepayment60.000 ₺
  • Balance payment(Cash on arrival)63.000 ₺
  • Total123.000 ₺