Fethiye Hakkında

Ege ve Akdeniz’in kesiştiği harika bir noktada yer alan Fethiye, Muğla’ya  bağlı, en geniş yüzölçümüne ve en kalabalık nüfusuna sahip ilçedir. Mavinin her tonuna eşlik eden birbirinden güzel koyları, geniş ormanlık doğa alanları ve eski uygarlıkların izindeki  kültürel mirası ile Türkiye’nin en çok tercih edilen tatil beldelerinden biridir. 

Villa turizmi için de oldukça tercih edilen bir bölge olan Fethiye; hem kara hem de hava yoluyla ile kolay ulaşılabilen bir noktada bulunduğu için yerli - yabancı turistler için cazip tatil noktalarından biridir.  Fethiye merkezin yanı sıra merkeze 15 dakika sürüş mesafesinde bulunan Kayaköy’de villa tatili için öne çıkan popüler lokasyonlardan biridir. Oldukça köklü bir geçmişi bulunan Kayaköy, taş mimarinin öne çıktığı evleriyle meşhurdur. 

Tipik Akdeniz ikliminin hakim olduğu Fethiye’de yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Neredeyse %70’lik alanı çam ormanları ve makiler ile kaplıdır. Bu sayede eşsiz bir doğaya sahiptir. Bir yanda masmavi deniz diğer yanda yemyeşil bir bitki örtüsü, her an karşınıza eşsiz bir manzaranın çıkmasını sağlamaktadır.

Şehir merkezinde renkli ve hareketli bir hayat vardır. Büyük marinasında gezi tekneleri yer alır. Buradan kiralayacağınız teknelerle hem bireysel hem de grup halinde Fethiye koylarına unutulmaz bir geziye çıkabilirsiniz. Çevrede deniz keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz Ölüdeniz, Belcekız (Belceğiz), Çalış ve İztuzu (Dalyan)  gibi plajlar buluçok sayıda plaj bulunur. Kültürel açıdan da zengin bir kaynak olan Fethiye’de;  Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon, Sidyma ve Ksantos gibi antik kentler  mutlaka gezilip görülmesi gereken noktalardandır.

Personal Data Processing Notice
XCREATE A RESERVATION
Dates Available
Entry Date:Release Date:
Payment Summary
  • Duration12 Night
  • Total Amount120.000 ₺
  • Electricity Fee-
  • Cleaning Fee3.000 ₺
  • Prepayment60.000 ₺
  • Balance payment(Cash on arrival)63.000 ₺
  • Total123.000 ₺