Villa kiralama aşamalarını derlediğimiz bu sayfada, rezervasyonlarınızla ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Villa kiralama hakkında aklınıza takılabilecek sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Nasıl rezervasyon yapabilirim?

Kiralamak istediğiniz tatil villasını ve tarihlerinizi bize ilettiğinizde, tarihlerin müsaitliği ile ilgili villa sahibinden onay istenir, onay geldikten sonra sizin için (en fazla 24 saatliğine) opsiyon konulur. Bu süre içinde size ileteceğimiz rezervasyonu formunu doldurmanız ve toplam tutarın en az %30’unu kapora olarak iletmeniz gerekir. Bu ödemeyi banka havalesi ya da kredi kartı ile yapabilirsiniz. (Kredi kartınızla 3-6-9 ya da 12 taksit olarak ödemek isterseniz banka vade farkı eklemektedir.) Bakiye tutar giriş günü peşin (Nakit) olarak alınır.

Kapora teslim alındığında en geç 24 saat içerisinde tarafınıza yazılı olarak (e-mail, mesaj) "Rezervasyon Onayı" gönderilmektedir. Rezervasyon onayı içerisinde toplam ücret, alınan kapora tutarı, bakiye tutar ve hangi tarihlerde villanın adınıza rezerve edildiği belirtilmektedir.

Girişte villaya göre 500TL ile 1500TL arasında değişen tutarda hasar depozitosu alınır. Çıkışta villa kontrol edilerek hasar olmaması durumunda bu ücret iade edilir.

Rezervasyonumu nasıl görebilirim?

Rezervasyon onay belgesinin size ulaştırılması ile birlikte ilgili villanın takvim bölümünde rezervasyon tarihleriniz 24 saat içerisinde rezerve edilmiş olarak işaretlenir ve başka birinin bu tarihlerde rezervasyon yapması mümkün olmaz.

Rezervasyon Onay Belgesi İçerisinde; “Rezervasyon Tarihi, Ad, Soyad, TC No, Kiralanan Villa, Giriş Tarihi, Çıkış Tarihi, Yetişkin Sayısı, Çocuk Sayısı, Kapora Bedeli, Villaya Girişte Ödenecek Tutar, Toplam, Hasar Depozitosu, Villa Giriş Saati, Villa Çıkış Saati” bilgileri yer almaktadır.

Aynı zamanda web sitemizde yer alan "Rezervasyonum" bölümünden kiralama bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

İptal ve iade koşulları nedir?

Sektörümüz, turizm ile ilgili diğer sektörlerinden bir çok farklılık göstermektedir ve bu açıdan iptal/iade şartları ve cezai sorumlulukları genellikle çok katıdır. Villa sahipleri ve aracılar çok kısa olan bir dönem içinde ve sezonda en fazla 15 müşteri ağırlamak hedefi ile hareket etmektedirler. Rezervasyonunuz yapıldıktan hemen sonra villanızın takvimi sizin belirlediğiniz süreler için bloke edilmekte ve herhangi bir şekilde kimseye pazarlanamamaktadır. Bu da, olası bir iptal durumunda bu yerin yeniden kiralanmasını neredeyse imkansız duruma getirmektedir. Bu yüzden villa sahipleri dolayısı ile firmamız iptaller konusunda çok katı bir tutum sergilemektedir. Aksi durumlarda gerek villa sahipleri gerekse firmamız bu yüzden ciddi kayıplar yaşayabilir.

Yurtdışında çok yaygın olan villa kiralama tatil anlayışı, ülkemizde ise hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Genellikle diğer ülkelerde çok erken rezervasyonlar yapılmakta, alınan kaporadan sonra bakiye tutar ise kiralama dönemine en az 8 hafta kala müşteriden talep edilmektedir. Ülkemizde ise genelde kaporadan sonra bakiye tutar villaya girişte alınmaktadır. Bu yüzden, gösterilen iyi niyet çerçevesinde maruz kalınabilecek kayıplardan dolayı iptal ve iade koşulları mutlaka okunmalı, anlaşıldıktan sonra süreç devam etmelidir.

Satıcı Tarafından Sözleşmeni̇n İptali̇

SATICI, rezervasyon iptallerini KİRACI’ya eposta, mesaj ya da telefon kanallarında yazılı ve sözlü olarak  iletmek durumundadır. SATICI tarafından rezervasyon iptal şartları aşağıdaki gibidir:

 1. SATICI tatil konutlarının bulunduğu bölgelerde yaşanabilecek elektrik veya su kesintileri, deprem vb. felaketler veya villa tesisat ve donanımındaki problemler gibi ön görülemeyen durumlarda rezervasyonu iptal etme hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda SATICI yapılan tüm ödemeyi kiracıya iade etmekle yükümlüdür. Bununla birlikte SATICI, kiracının isteğine bağlı olarak kiralanan evin koşullarına denk alternatif evler sunmaya çalışır. Kiracı sunulan evlerden birini kabul edebilir, aynı konutu uygun farklı bir tarih için kiralayabilir ya da yapılan ödemenin iadesini talep edebilir.
 2. KİRACI, kiraladığı mülke taahhüt ettiği tarihte giriş yapma yükümlülüğündedir. KİRACI’dan kaynaklanan sebeplerle, rezervasyon süresi dahilinde belirlenen günden farklı bir günde giriş yapılmak istenmesi (villaya girişin ertelenmesi) durumunda,  KİRACI kalan rezervasyon bedelinin tamamını rezervasyon başlangıç gününde yapmakla yükümlüdür. Ödemenin yapılmaması durumunda SATICI rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, yeniden satışa açma ve ilgili madde gereği yasal yollara başvurma hakkını saklı tutar.

Ki̇racı Tarafından Sözleşmenın İptali̇

KİRACI, rezervasyon iptallerini yazılı olarak e-posta ve/veya mesajla iletmek durumundadır. Rezervasyon iptal şartları aşağıdaki gibidir:

 1. Rezervasyon için gönderilen kaporanın (ön ödeme) iadesi yoktur. Sadece oluşabilecek mücbir haller dahilinde rezervasyon açığa alınabilir.  Tarafların herhangi bir kusuru olmaksızın, önceden tahmin edilemeyen ve önlenmesi mümkün olmayan ve ülkemizde veya ilgili ülkelerde turist gönderme veya kabulünü kısıtlayabilecek veya etkileyebilecek grev, lokavt, bulaşıcı hastalıklar, terör olayları, savaş hali, OHAL, ölüm, ağır hastalık,  yangın veya sel gibi doğal afet olayları mücbir sebep sayılır. Mücbir hallerde kiracıdan belge ibrazı istenir. Kiracının belge ibraz etmesi durumunda ön ödeme iadesi yapılmaz ama mevcut rezervasyon ücretsiz bir şekilde ileri bir tarihe ertelenebilir ya da açığa alınabilir. Bu durumda kiracı ön ödemesi için hak kaybına uğramaz. Tarihin veya kiralanan villanın değişmesi durumunda, yeniden rezervasyon yapılan villanın yeni rezervasyon tarihindeki rezervasyon şartları geçerli olacaktır.
  İzin tarihlerinin değişmesi, tatil planlarında oluşabilecek değişiklik, nişan, düğün vb iptali gibi kişisel nedenlerden dolayı yapılan iptallerde gönderilen kaporanın (ön ödemenin) iadesi yapılmaz, tarihler açığa alınamaz ya da ertelenemez.
 2. Kiracı  tarafından kaynaklanan iptallerde; iptalin bildirildiği tarihe göre SATICI aşağıda belirtildiği üzere  rezervasyon bedelinin belli kısımlarını ya da tamamını tazmin etme hakkına sahiptir:
  1. Kiracı, konaklama başlangıç tarihine 30 günden fazla bir süre varken iptal bildirimi yaparsa eve girişte ödemesi gereken ücretten (bakiye tutar) bir tahsilat yoluna gidilmez. 
  2. Kiracı, konaklama başlangıç tarihine 15 ile 29 gün arası bir süre varken iptal bildirimi yaparsa eve girişte ödemesi gereken ücretin (bakiye tutar) %50’ sini ödemekle yükümlüdür. SATICI, EV SAHİBİ adına bu ücreti yasal yollardan tahsil etmekle yükümlüdür. 
  3. Müşteri, konaklama başlangıç tarihine 1 ile 14 gün arası bir süre varken iptal bildirimi yaparsa veya hiç bildirim yapmadan tatilini iptal ederse eve girişte ödemesi gereken ücretin (bakiye tutar) %100 ünü ödemekle yükümlüdür. SATICI, EV SAHİBİ adına bu ücreti yasal yollardan tahsil etmekle yükümlüdür. 

Villalara giriş çıkış saatleri nedir?

Tüm villalarımızda; girişler öğleden sonra 16.00 ile 20:00 saatleri arasında, çıkışlar sabah 10:00’da yapılmaktadır. Çıkış ve giriş saatleri arasında temizlik ve bakım çalışmaları yapıldığı için bu saatlerde esneklik tanınamamaktadır.

Kiraladığım villanın tam konumunu nasıl öğrenebilirim? Girişte bizi kim karşılayacak?

Ulaşım için size yardımcı olacak kişinin bilgileri giriş gününüze 2-3 gün kala sms ya da mail yoluyla bildirilmektedir.

Misafir/Kiracı sorumlulukları nelerdir?

Misafirler, kiraladıkları villanın tüm eşyalarını ve mobilyalarını kullanma hakkına sahiptir. Fakat tüm eşyaları, mobilyaları ve ekipmanları temiz kullanacaklar, herhangi bir hasar oluştuğunda firmamıza haber vereceklerdir. Kiraladıkları süre boyunca villaya verecekleri her türlü zararı ve villaya ait kaybettikleri her türlü eşyanın bedelini villadan ayrılmadan önce ödeyeceklerdir. Misafirler villa çevresindeki komşuları rahatsız edebilecek her türlü gürültü ve davranıştan uzak duracak ve komşulara karşı anlayışlı olacaklardır. Ayrıca kanunen aranan kişileri/kaçakları villada barındırmayacak, yasak olan herhangi silah, uyuşturucu vb gibi maddeleri bulundurmayacaklar, kısacası kiralanan süre içinde villa illegal hiçbir faaliyet için kullanılmayacaktır. Misafir kiraladığı süre içinde kiralanan villada kendi kusurundan dolayı meydana gelecek muhtemel kazalardan, zararlardan ve kendisine eşlik eden diğer bireylerden de sorumludur.

Kiralama süresince belirtilen ve makbuz/belgede onaylanan kişiler dışında misafir kabul edilemez, firmamızdan ya da villa sahibinden onay alınmadan villaya misafir alınması kesinlikle yasaktır. Kiraladığınız villaya misafiriniz gelecekse bu durum ilgili kişiye mutlaka iletilmelidir. Evde kalacak insan sayısına 2 yaşından büyük çocuklar da dahildir. Villa sorumlusuna bilgi verilmeden misafir çağırdığınız tespit edilirse ya da evde kalabilecek maksimum insan sayısı geçilmişse fazla sayıdaki insanın evden ayrılmasını istenecek veya belli oranda ekstra ücret talep edilecektir.

Tatil konutu ön rezervasyon aşamasında misafirin beyanı doğrultusunda işlemler yapılmaktadır. Misafir vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu kabul ve taahhüt eder. Misafirin vermiş olduğu eksik ya da yanlış bilgilerden kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Kiraladığımız villaya geldiğimizde değiştirip başka bir villaya geçebilir miyiz ?

Maalesef böyle bir uygulama mümkün değildir. Eğer kesin olarak villanızı değiştirmek isterseniz, kiralamış olduğunuz villanın parasının tamamını ödemek durumundasınız. Başka bir villaya geçmek için de yeni villanın parasının tamamını ödemeniz gerekir.

Konaklama sırasında villa ile ilgili bir sorun olursa ne yapmam gerekiyor?

Tüm tatiliniz süresince, kiraladığınız tatil konutuyla ilgili her türlü sıkıntı ve şikayetleriniz için villa görevlisi ya da villa sahibi ile iletişime geçebilirsiniz. Onlarla çözemediğiniz sorunlarla ilgili bizleri de haberdar ederseniz elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

Personal Data Processing Notice
XCREATE A RESERVATION
Dates Available
Entry Date:Release Date:
Payment Summary
 • Duration12 Night
 • Total Amount120.000 ₺
 • Electricity Fee-
 • Cleaning Fee3.000 ₺
 • Prepayment60.000 ₺
 • Balance payment(Cash on arrival)63.000 ₺
 • Total123.000 ₺